Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

Pealinnast piirilinna

Põhjarannik täis saladusi ning avastamata kohti

Põhjarannik kulgeb mööda Soome lahe rannikuala ja pealinnast piirilinna saab autoga pelgalt kahe ja poole tunniga. Nauditavamad vaated avanevad kindlasti siis, kui keerad kiirteelt kõrvale. Võta aega ja tule uudista, mida pakub kauni loodusega Eestimaa põhjaserv. Leiad kvaliteetset kohalikku toitu, parimaid veinitootjaid, põnevaid seiklusparke, rahulikku looduse nautimist, matkaradu ning kunagist mõisakultuuri. Tule hea seltskonnaga – jalgrattal, matkates, rongiga, autoga või meritsi. Põhjarannik on avastamist väärt!

Põhjaranniku unustatud postimaantee 

Üks tähtsamaid postimaanteid kulges kunagi Revalist toonasesse Sankt-Peterburgi. Kuni Peterburgi kubermangu piirini jäi Eestimaa pinnale sel teel 9 postijaama: Reval, Jõelähtme, Kahala, Loobu, Põdruse, Pikaristi, Varja, Jõhvi, Voka, Vaivara, Narva. Postijaamade vahel liikus post ja liikusid inimesed – see oli tuiksoon, mille lähedusse tekkisid kõrtsid ja ööbimiskohad. Eestlaste hulgas kujunes nn äriinimeste seisus. Ajad on muutunud, nõudmised on kasvanud ja tänapäevane rändur tahab parimat toitu, parimat öömaja, rahulikku loodust, põnevat seiklust ja palju muudki – seda kõike põhjarannikul rännates leiabki.

NaviCup 

Pealinnast piirilinna kaardi leiad NAVICUP   mobiilirakendusest https://navicup.com/event/pealinnast-piirilinna/ 

Kasuta QR koodi kaardile sisenemiseks. Rakenduses näed kõige värskemat infot objektide ja ürituste kohta, saad vaadata pilte, lugeda kommentaare. Äpp juhatab Sind ka kohale.

Kas kohtume põhjarannikul?!

Teekond pealinnast piirilinna piltides

Kontaktid