Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

Põhja-Eesti toidu projekti tegevuste kokkuvõte, jätkuprojekti ja maitseteaasta arutelu

See üritus on möödas

Põhja-Eesti kohaliku toidu projekti kokkuvõttev aruteluKohtumine omavalitsuste esindajate ja teiste võimalike koostööpartneritega

25.septembril kell 12.00 -15.00 Tapal

Koht: Tapa Kultuurikoda, Kesk tn.4 , Tapa

Päevakava

Kell 11.00-12.00 – Põhja-Eesti kohaliku toidu juhtkomisjon, projekti lõpparuanne ja jätkuprojekti koostöölepingu sõmimisega seonduv.

Kell 12.00 -12.30 Tervituskohv! Ootame omavalitsuste esindajaid ja kõiki huvilisi, kes valmis Põhja-Eesti toidu maitseteaasta taotluse ettevalmistamisse panustama.

Kell 12.30 Põhja-Eesti kohaliku toiduprojekti tegevuste kokkuvõte: esitleme teile projekti käigus tehtud tööd ning tulemusi:

–          Valmis ülevaade Põhja-Eesti kohaliku toidu pärimusest;

–          Meie toidumärgis, seda kandvad ettevõtjad ja võrgustikutöö;

–          Põhja-Eesti kohaliku toidu kinkepakk;

–          Põhja-Eesti kohaliku toidu reklaamkanalid: meie koduleht, FB, trükised, kohaliku toidu letid, messimööbel – kõik see on meie ettevõtjate kui ka koostööpartneritele kasutamiseks;

–          Põhja-Eesti esindusjook Valgejõe Valge, õuna-ebaküdooniavein, Valgejõe Veinivillalt, mis valiti välja Põhja-Eesti joogikonkursil 2018. aastal. Uus konkurss on tulemas 2020, mil valime lisaks joogile ka piirkonna toidumeene;

–          Põhja-Eesti kohalikud toidupäevad koolides ja lasteaedades laiendasid meie toidu võimaliku tarbijaskonda.

Põhja-Eesti kohaliku toiduvõrgustiku maitseteaasta taotlus ja jätkuprojekt

Tutvustame teile meie ideid seoses maitseteaasta taotlusega. Ühtlasi kavandame oma toiduvõrgustiku jätkuprojekti, kuhu enamus maitseteaasta tegevusi saab sisse viia tagamaks planeeritavale ka rahastuse. Meie jätkuprojekti partneriteks on tulemas Arenduskoda (juhtpartner), Partnerid, PAIK, Ida-Harju Koostöökogu ja uue partnerina Põhja-Harju Koostöökoda. Jätkuprojekti koostööleping sõlmitakse selle aasta lõpus, kui kõigil Leader gruppidel teada oma rahalised võimalused. Prognoositav kogueelarve on vähemalt 100 000 eurot. Projekti kestvus märts 2020 – oktoober 2022.

Vajalik on otsutada maitseteaasta taotluse esitamisega seotud küsimused: taotluse esitaja, meeskond, tegevused. Päev on osalejatele tasuta.

Palun kõigil enda tulekust mulle teada anda 17. septembriks  e-postil elsa@mtupartnerid.eu